Albanian
gjermanisht
francez
Spanjisht
italian
ukrainas
arab
japonez
rusisht
danez
hindi
portugalisht
logo
Orari i hapjes
Mon - Sat 8.00 - 18.00
na telefononi
86-769 83315100-
na dërgoni me email
[Email mbrojtur]
flamur
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer për shitje
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer për shitje
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer
  • Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer

Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer

  • Gradë:
  • Trajtim sipërfaqësor: Lustrim, anodize, nikel, zink, kallaj, krom, Silver plating etj Përpunimi termik: Point forcim, shuarje forcim

toux Lisa.Lee

86-769 83315100-

Kliko Për të Dërgojani Shitës

Specifikim, Kimike & Performance Mekanike

Techinacal Data e pjesëve të aluminit anodized machining CNC

Emri i Produktit anodized CNC pjesë machining aluminit
material Alumini, bakri, tunxh, çelik inox, çeliku, hekur, aliazh, zink etj
Makineri të prodhimit nisej makine, filetim makine, mulliri CNC & kthese makine,
mulliri i përgjithshëm dhe i kthyer makine, makine bluarje.
Tolerancë ± 0.001mm apo si kërkesën tuaj
trajtim të veçantë Trajtim sipërfaqësor: Lustrim, anodize, nikel, zink, kallaj, krom, Silver plating etj
Përpunimi termik: Point forcim, shuarje forcim
Kushtet e pagesës T / T, L / C, Paypal, Western Union, ose T / T 30 depozitë% paraprakisht, 70% bilancit para se të dërgesës
Moq Mos ngurroni të na kontaktoni për hetim të mëtejshëm.
Ofrimit brenda 7-10 ditë pune pas marrjes së 30 depozitave%.
Ambalazh Inner-qese plastike; Outer -Standard kartoni Box si kërkesën tuaj.

Produkte trego

Prodhim të lartë precision porosi alumini Pjesë rrotulluese CNC Pjesë 3d pjesë printer

Vizita Customer

Pse të zgjidhni na

CNC machined pjesë Vs. 3D Shtypur Pjesë: Çfarë është dallimi?


Edhe pse shtypjen 3D mori botën nga stuhia kur ajo debutoi, teknologjia ka ende për të revolucionarizojë industrinë e prodhimit, ndërsa printera 3D ofrojnë hobbyists dhe tinkerers një gamë të mundësive emocionuese, kur është fjala për krijimin e pjesëve në mënyrë profesionale, CNC ende mbretëron suprem CNC machined. pjesë janë të ndryshme nga homologët e tyre 3D shtypur në mënyrat e mëposhtme:

pjesë CNC machined janë shumë më të fortë. 3D shtypjen mbështetet në një "shtresa nga shtresa" teknikën e prodhimit, kështu që 3D pjesë të shtypura nuk mund lehtë të bëhet nga materiale të qëndrueshme si metali. Gjithashtu, kjo "shtresa nga shtresa" metodë do të thotë se pjesët e kanë natyrshme strukturore dobësi, si shtresat e materialit nuk mund të 100 përqind ndërfutur së bashku në fjalët e printerit profesional 3D Nick Allen, një 3D shtypur objekt është "e krahasueshme me një mur Lego -. ju vendosni të gjitha tulla në krye të njëri-tjetrit, dhe shtypni poshtë: ndihet i fortë, por shtytje mur nga ana dhe ai e thyen me të vërtetë e lehtë ".machining CNC, në anën tjetër, mbështetet në përdorimin e një bllok të materialeve të ngurta që është prerë më pas, mbuluar me rërë, dhe / ose milled në formë, pjesët e bëra në këtë mënyrë të mbajë integritetin strukturor të materialit ata janë krijuar nga.
pjesë CNC janë shumë më të ndryshme. Për shkak se makinat CNC mund të punojnë me një gamë të gjerë të materialeve sesa printera 3D mund (makinat CNC mund të krijojnë pjesë nga metali, plastike, ose druri), CNC machined pjesë janë në gjendje për të përmbushur një shumëllojshmëri të gjerë të qëllimeve dhe funksionon. Një printer 3D nuk mund, për shembull, prodhimin e çdo gjë nga pjesë të automobilave në pjesë për instrumente druri muzikore.

pjesë CNC kërkojnë më pak "përpunim post". Edhe pse në internet është e plotë të imazheve të 3D shtypur pjesëve shkëlqim plastike, në të vërtetë, edhe pse printera 3D të vërtetë mund të krijojë pjesëve plastike, ata zakonisht lënë printer në një, gjendje shumë të përafërt matte që kërkon orë e mbarimit të dorës. pjesëve CNC, në anën tjetër, shpesh janë të gatshëm për t'u përdorur që nga momenti që ata të lënë makinën, dhe në të kërkuar, botë fast-paced e prodhimit, kjo efikasiteti është e dorës.
makinat CNC punojnë më shpejt. Building diçka nga shtresa e para nga shtresa është një proces shumë më e ngadalshme se rafinimit atë nga një organ ekzistues të materialit. Po kështu, e vetmja mënyrë për të përshpejtuar shtypjen 3D mbështetet në bërjen shtresat e materialit të përdorur të trashë, e cila në masë të madhe zvogëlon cilësinë e pjesës së përfunduar dhe për këtë arsye shton më shumë kohë në formën e post-përpunimit. Nëse doni një fund të cilësisë në një pjesë 3D shtypura, ju mund të presin për të presin orë apo edhe ditë për pika të prodhuar.

CNC machined pjesë nuk janë gjë tjetër shumë më të saktë rreh CNC për saktësinë absolut, kur prodhimin e pjesëve ;. shkak të përfundojë inferiore sipërfaqe dhe dobësitë strukturore që rezultojnë nga procesi i shtypjes 3D, pjesë 3D shtypura thjesht nuk mund të prodhohen me llojin e saktësisë së kërkuar për të bërë , për shembull, një lente kapak plastike për një lente kamera. Jo vetëm që do të lente kapak të ngjarë të jetë një përshtatje të varfër para të pas përpunimit, nëse bëhet nga një printer 3D, dobësia e shtresa plastike ABS do të thotë se clips e të cap shpejt do të prishej me përdorim të përsëritur.

Paketimi Detaje

Pse të zgjidhni na?
• Ndihma Projektimi dhe mbështetjen e plotë inxhinieri.
• anodize dhe të përfundojë veshja e energjisë me të gjitha llojet e ngjyrave përshtatur.
• mjetet e makinës avancuar, CAD / CAM programimit software.
• aftësitë e përpunimit Prototype.
• Standardet e kontrollit të rreptë të cilësisë me një departament shumë të kualifikuar inspektimit.
• Vazhdimisht përmirësimin dhe avancimin pajisjet tona të mbeten konkurruese.
• Kapaciteti i gjerë - Ne mund të kandidojë orë 24, ditë 6 në javë.
• Qëllimi ynë kryesor është kënaqësi totale të konsumatorëve duke bërë punën tuaj të lehtë!

Aplikacion

FAQ
Q1: A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
A: Ne jemi furnizues të specializuara të pajisjeve, mund të ofrojë çmimin më të mirë.

Q2: Si për të siguruar që çdo process'squality?
"A: Çdo proces do të kontrollohet nga departamenti tonë inspektimit të cilësisë që siguruar çdo
cilësia e produktit. "

Q3: Sa kohë mund të presin për të marrë mostrën Customized?
"A: Pasi ju paguani ngarkuar mostër dhe të na dërgoni konfirmuar fotografi, dhe myk është ekzistuese
në fabrikën tonë, mostrat do të jetë gati në 10-15 ditë pune; "

Q4: Si mund të marr një mostër për të kontrolluar cilësinë juaj?
A: Pas konfirmimit të çmimeve, ju mund të kërkojë për mostra për të kontrolluar cilësinë tonë.
"Nëse ju vetëm nevojë për një mostër që kemi në magazinë tonë, ne do të sigurojë që ju të mostrës për të lira,
aq kohë sa ju të përballojë mallrave të shprehur. "

Q5: Si mund të marr çmimi i produktit tuaj?
Para kuotimit, ju lutemi të na ndihmojë të dimë, si më poshtë:
"1.Size vizatim (në qoftë se ju nuk keni vizatim, ju lutem na tregoni madhësinë tuaj produkte të hollësishme dhe për të dërguar na picture tuaj.) "
2.Quantity (Në qoftë se sasia e juaj të arrijë moq tonë çmimi do të jetë më mirë)
trajtim 3.Surface (Polishing; anodize; nikel, zink, kutie, kromit, argjendi plating etj),
4.Hardness

kthim